Rejestracja

SZKŁA

SOCZEWKI DWUOGNISKOWE

Przeznaczone dla osób, które potrzebują dwóch par okularów: do dali oraz bliży (do czytania) – posiadają dwa obszary: do dali i do bliży. Charakteryzują się wyraźnie widoczną linią podziału pomiędzy tymi obszarami. Podczas patrzenia występuje wyraźny przeskok przy przeniesieniu wzroku pomiędzy obszarem dalekim a bliżą. W niektórych przypadkach może występować nieostry obraz podczas patrzenia na obszary pośrednie (pomiędzy 50cm a 1m).

 

SOCZEWKI PROGRESYWNE
 
Przeznaczone dla osób, które potrzebują dwóch par okularów: do dali oraz bliży.
 
Soczewki progresywne charakteryzują się naturalnym, płynnym przejściem pomiędzy obszarem do dali, a obszarem do bliży. Brak jest linii podziału pomiędzy bliżą, a dalą (jak to mamy do czynienia w przypadku soczewek dwuogniskowych). Patrzenie przez takie soczewki jest bardziej naturalne, a brak linii podziału wpływa na ich estetykę i komfort użytkowania.

OKULARY POLARYZACYJNE
 
Promienie świetlne (np. słoneczne), padając na gładką powierzchnię ulegają odbiciu i rozpraszają się w różnych kierunkach. Część z nich są nośnikiem ważnych informacji dla naszych oczu. Dzięki nim widzimy kolory i kontrasty. Inne (biegnące w innych płaszczyznach), tworzą oślepiające białe refleksy, szczególnie niebezpieczne przy odbiciu od lśniących powierzchni, takich jak np. karoserie samochodów, woda, śnieg, lód, mokra nawierzchnia drogi lub przednia szyba samochodu.
 
Zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie blokują takich odblasków. Soczewki polaryzacyjne są specjalnie zaprojektowane. Dzięki filtrowi, który selekcjonuje rodzaj światła, porządkują go w jednej płaszczyźnie i przez to blokują dokuczliwe odblaski. Zdecydowanie poprawia to postrzeganie kształtów, kolorów i komfort widzenia. Ten sam efekt został wykorzystany w niektórych samochodowych lusterkach wstecznych, które eliminują oślepiający efekt reflektorów pojazdów jadących z tyłu.
 
Okulary polaryzacyjne idealnie chronią oczy podczas silnego nasłonecznienia eliminując odblaski i poświatę oraz zabezpieczając przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Stosując okulary polaryzacyjne zmniejszamy obciążenie mózgu, który nie jest zmuszony do filtrowania obrazów i eliminowania niepotrzebnej informacji w postaci odblasków i poświaty. Redukuje to uczucie zmęczenia i napięcia.


 


Polecane dla:

  • Osób, których oczy są szczególnie wrażliwe na światło
  • Osób przebywających w warunkach silnego nasłonecznienia
  • Osób uprawiających sporty wodne, zimowe, alpinizm
  • Osób pracujących w pełnym słońcu
  • Kierowców
  • Wędkarzy

SOCZEWKI FOTOCHROMOWE
 
Soczewki fotochromowe / fototropowe ciemnieją przy zwiększającym się natężeniu światła, zwłaszcza w zakresie ultrafioletu. Oznacza to, że najsilniej barwią się one na słońcu, ale nie reagują na sztuczne oświetlenie. Występują w różnych kolorach (np. brązowym lub szarym) zarówno w asortymencie soczewek organicznych (plastikowych) jak i mineralnych (szklanych).
 
POWŁOKI ANTYREFLEKSYJNE
 
Proponujemy soczewki z powłokami antyrefleksyjnymi (AR), które mogą Państwo zamówić zarówno do soczewek mineralnych (szklanych) jak i organicznych (plastikowych).
 
Powłoki AR eliminują niepożądane zjawiska odbicia światła od soczewek okularowych i wynikające z tego tytułu straty sygnału optycznego, przez co do oka dociera prawie 100% światła.
 
Powłoki AR dają efekt hydrofobowy (mniejsza wrażliwość na zaparowanie i zawilgocenie), antystatyczny (mniejsza przyczepność pyłu i kurzu) a niekiedy dodatkowo efekt oleofobowy (mniejsza wrażliwość na zabrudzenia substancjami oleistymi / tłustymi, które znajdują się na przykład na skórze palców).
 
Ponadto:
 
- dają efekt barwnego odbicia postrzeganego z zewnątrz (element estetyczny),
 
- minimalizują związane z odbijaniem światła odblaski i tak zwane duszki, mgiełki, itp., przez co widzimy łatwiej i mniejszym nakładem pracy
mózgu i oczu, również podczas jazdy samochodem i pracy przy komputerze - zapewniają lepszy kontrast widzenia,
 
- zapewniają większą przejrzystość soczewek,
 
- stanowią dodatkowe zabezpieczenie (izolację) dla soczewek. Poprawiają odporność soczewek na zaparowanie i zwilżanie wodą.
 
Są odporne na uszkodzenia i pozwalają na łatwe utrzymanie soczewek w czystości. Polecane szczególnie w przypadku długotrwałej pracy przed monitorem komputerowym. Mgiełki, wewnętrzne odblaski, itp. przy dłuższej pracy mogą powodować bóle głowy i oczu, a także uczucie zmęczenia i napięcia. Te niekorzystne efekty są wynikiem tego, że mózg musi (poza widzeniem) dodatkowo odróżniać to, co jest rzeczywistym obrazem od tego, co jest jego zafałszowaniem.

Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych jest INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do prawidłowego wykonywania usług. Dane będą przetwarzane w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, leczenia przez osoby trudniące się zawodowo leczeniem lub świadczeniem innych usług medycznych, zarządzania udzielaniem usług medycznych w INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych i prawo ich poprawiania.
allians
medica polska
nfz
świetlikowo