Rejestracja

POMOCE  OPTYCZNE

dla osób słabo widzących.

W przypadku wielu schorzeń oczu nawet najlepsza korekcja okularowa nie poprawia jakości widzenia. Wynika to z tego, że nawet ostry obraz (zapewniony przez właściwie dobrane okulary) nie może być prawidłowo odczytany przez uszkodzoną siatkówkę. Dotyczy to najczęściej pacjentów z rozpoznaniem:

  • Jaskry
  • AMD (zwyrodnienie plamki związane z wiekiem)
  • Zaćmy
  • Chorób degeneracyjnych siatkówki
  • Odwarstwienia siatkówki
  • Retinopatii cukrzycowej

Pacjenci często nie radzą sobie z czynnościami dnia codziennego, czytaniem, oglądaniem telewizji lub orientacją w terenie. W wyniku tych trudności dochodzi do stopniowego ograniczenia kontaktów, zubożenia życia rodzinnego i marginalizacji społecznej.

POMOCE OPTYCZNE mogą poprawić zdolność widzenia gdy zwykłe okulary nie przynoszą poprawy.

W naszej ofercie posiadamy pomoce takie jak:

  • lupy służące przede wszystkim do czytania i pisania. Niektóre z nich zaopatrzone są w podświetlenie ledowe, które dodatkowo wzmacnia kontrast tekstu. Lupy mogą być wykorzystywane nie tylko w domu, bywają bardzo pomocne np. w sklepie – choćby do sprawdzenia daty przydatności produktu do spożycia. Ich niewątpliwą zaletą jest cena – są niedrogie i nie potrzebją baterii.
  • okulary lupowe, czyli lupy wmontowane w klasyczne oprawy okularów przeznaczone przede wszystkim o czytania czy oglądania przedmiotów (np. zdjęć, map) położonych blisko, a ich zaletą jest duże pole widzenia. Przydatne również do widzenia w odległości pośredniej – np. pracy przy komputerze.
  • monokulary, stosowane najczęściej do dali, przydatne do oglądania szczegołów, np. rozpoznawania nazw ulic. Z powodzeniem stosowany również do widzenia bliskiego, np. czytania cenników. Monokular montowany jest w oprawie klasycznych okularów, do widzenia jednoocznego.
  • binokulary, stosowane zarówno do bliskiego jak i dalekiego oglądania przedmiotu. Posiadają system regulacji ostrości widzenia w zależności od odlełości obserwowanego przedmiotu. Nadają się do czytania książki, jak i oglądania telewizji.

Bardzo ważną rolę spełnia też odpowiednie oświetlenie (lampy, podświetlane lupy – ułatwiające czytanie tekstów, w których użyto małej czcionki, ulotek, map, czy wykonywanie robótek ręcznych lub prac biurowych). Niezwykle ważne jest zatem fachowe doradztwo oraz odpowiedni dobór tych wyrobów tak, aby jak najlepiej służyły użytkownikowi.

Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) przewiduje refundację pomocy optycznych. Skorzystanie z refundacji powoduje znaczne lub całkowite zredukowanie kosztów zakupu dobranych pomocy.

Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych jest INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do prawidłowego wykonywania usług. Dane będą przetwarzane w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, leczenia przez osoby trudniące się zawodowo leczeniem lub świadczeniem innych usług medycznych, zarządzania udzielaniem usług medycznych w INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych i prawo ich poprawiania.
allians
medica polska
nfz
świetlikowo