Rejestracja

LECZENIE RETINOPATII CUKRZYCOWEJ

Retinopatia cukrzycowa jest częstym powikłaniem cukrzycy i prowadzi do patologicznych zmian w siatkówce (na dnie oka). Efektem jest nadmierny i nieprawidłowy rozrost naczyń krwionośnych  znajdujących się w siatkówce, co może powodować pogorszenie wzroku, a  z czasem nawet jego utratę, jeżeli nie podejmie się odpowiedniego leczenia.

Zmiany cukrzycowe w gałkach ocznych można wykryć jedynie za pomocą badania okulistycznego. Leczenie polega na podawaniu odpowiednich leków (iniekcje doszklistkowe), które zapobiegają pękaniu nieprawidłowo rozrośniętych naczyń krwionośnych lub na stosowaniu laseroterapii (fotokoagulacja). Aby terapia okulistyczna przynosiła efekty, konieczne jest również leczenie zmierzające do unormowania cukru we krwi.

W naszej poradni oferujemy:

  • Diagnostyka i leczenie retinopatii cukrzycowej
  • Regularne badanie dna oka
  • Kolorowa fotografia dna oka w celu jak najlepszego monitorowania retinopatii
  • Angiografia fluoresceinowa
  • Angio OCT
  • Laseroterapia - fotokoagulacja

Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych jest INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do prawidłowego wykonywania usług. Dane będą przetwarzane w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, leczenia przez osoby trudniące się zawodowo leczeniem lub świadczeniem innych usług medycznych, zarządzania udzielaniem usług medycznych w INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych i prawo ich poprawiania.
allians
medica polska
nfz
świetlikowo