Rejestracja

ANGIOGRAFIA FLUORESCEINOWA

Jest to specjalistyczne badanie polegające na wykonaniu zdjęć dna oka z zastosowaniem barwnika, który pozwala na uwidocznienie drobnych naczyń krwionośnych. Żółty barwnik (fluoresceina) podawany jest pacjentowi dożylnie, a następnie wykonuje się serię fotografii dna oka za pomocą specjalnego aparatu (funduskamery). Wynik badania jest pomocny na przykład w ustaleniu miejsca oraz rozległości obszaru, który powinien zostać poddany laseroterapii w przypadku retinopatii cukrzycowej w stadium kwalifikującym do leczenia laserowego.

Warto wiedzieć:
Przed badaniem konieczna jest wizyta u lekarza POZ, który oceni czy badanie może być u Państwa bezpiecznie przeprowadzone. Przed badaniem okulista zbierze wywiad pytając czy badany nie jest alergikiem. 

Badanie wykonywane jest na aparaturze:
FUNDUSCAMERA, CANON CF-1

Rys. Funduscamera, Canon CF-1

Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych jest INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do prawidłowego wykonywania usług. Dane będą przetwarzane w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, leczenia przez osoby trudniące się zawodowo leczeniem lub świadczeniem innych usług medycznych, zarządzania udzielaniem usług medycznych w INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych i prawo ich poprawiania.
allians
medica polska
nfz
świetlikowo