Rejestracja

Przychodnia Okulistyczna

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
A A+ A++

SOCZEWKI MINERALNE CZY ORGANICZNE?

Dokonanie wyboru najodpowiedniejszego materiału, z którego wykonane są soczewki opiera się na indywidualnych preferencjach i potrzebach użytkownika. Soczewki organiczne (plastikowe) są dużo lżejsze od mineralnych (szklanych). Średnio różnica ta wynosi około 40% na korzyść soczewek organicznych. Są najlepszym wyborem w przypadku okularów dla dzieci czy dla osób aktywnie uprawiających sporty. 

Przy wyborze oprawki ‘na żyłkę’ lub ‘bezobwódkowej’ zalecane są soczewki organiczne, ze względu na większą wytrzymałość materiału, oraz łatwiejszą obróbkę i montaż – są bardzo odporne na pękanie. 

Dla opraw ‘pełnych’ można stosować zarówno soczewki mineralne jak i organiczne.

Soczewki organiczne są bardziej odporne na pęknięcia, odpryski i uszczerbienia. Wymagają one natomiast większej dbałości w czasie ich czyszczenia. Stosować należy odpowiednie materiały takie jak płyn do czyszczenia soczewek okularowych i chusteczki mikrofazowe. W przeciwieństwie do soczewek mineralnych, soczewki organiczne mogą być zabarwione niemal na dowolną barwę.

Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych jest INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do prawidłowego wykonywania usług. Dane będą przetwarzane w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, leczenia przez osoby trudniące się zawodowo leczeniem lub świadczeniem innych usług medycznych, zarządzania udzielaniem usług medycznych w INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych i prawo ich poprawiania.
allians
medica polska
nfz
świetlikowo