Rejestracja

Światło w leczeniu Zespołu Suchego Oka  ( i nie tylko…)

Pojawiła się nowa nadzieja dla chorych cierpiących na Zespół Suchego Oka. Opracowano urządzenia generujące silny impuls światła (Intensive Pulse Light, IPL), który może być wykorzystany do leczenia tej choroby. Impuls świetlny ma określoną długość fali oraz moc i czas trwania. Zastosowany na skórę twarzy, w bezpośrednim sąsiedztwie powiek powoduje rozrzedzenie nieprawidłowej, gęstej wydzieliny gruczołów Meiboma. Ułatwia to jej mechaniczne usunięcie i udrożnienie zablokowanych gruczołów przez lekarza okulistę. Ponadto zabieg IPL zmniejsza stan zapalny skóry twarzy, powiek i oczu zmniejszając objawy zespołu suchego oka. Gruczoły Meiboma podlegają regeneracji i poprawia się ich praca co ma ogromny wpływ na jakość i stabilność filmu łzowego, który jest lepiej chroniony przed wysychaniem. Światło IPL zwalcza infekcje bakteryjne i zabija nużeńce co daje dodatkowy efekt w leczeniu zespołu suchego oka.

W podsumowaniu zastosowanie IPL powoduje:

- Rozrzedzenie wydzieliny gruczołów Meiboma

- Ułatwienie opróżnienia gruczołów z zalegającej wydzieliny i ich udrożnienie

- Zmniejszenie stanu zapalnego

- Ograniczenie lub zwalczenie infekcji bakteryjnych

- Eliminację nużeńców

- W końcowym efekcie poprawę w Zespole Suchego Oka

Dodatkowymi efektami leczenia za pomocą IPL są zmiany w strukturze skóry, które skutkują poprawą napięcia i elastyczności skóry. W gabinetach medycyny estetycznej ten efekt jest określany jako fotoodmładzanie skóry.

IPL wywiera też dobroczynny efekt na skórę z trądzikiem różowatym (Acne rosacea) zmniejszając zaczerwienienie i zamykając drobne naczynka. Wyrównuje koloryt skóry zmniejszając przebarwienia i zmiany pigmentacyjne.

W zależności od typu skóry i owłosienia zabiegi IPL dają też efekt depilacji (choć nie tak silny jak zabiegi z użyciem laserów przeznaczonych specjalnie do tego celu).

Po zastosowaniu dodatkowych filtrów aparat może być użyty do leczenia trądziku pospolitego (Acne vulgaris) lub do zamykania większych naczynek i teleangiektazji.

NZOZ  OPTIMED dysponuje aparatem IPL (LUMENIS M22) przeznaczonym do stosowania w okulistyce u pacjentów z Zespołem Suchego Oka. M22 dostarcza impulsy światła o określonej długości fali poprzez zastosowanie precyzyjnych filtrów. Impuls ma też odpowiednią moc i dostarcza określoną ilość energii przez zaprogramowany czas trwania. Głowica aparatu jest intensywnie chłodzona co pozwala na stosowanie wysokich mocy światła bez ryzyka przegrzania lub oparzenia skóry.

Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych jest INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do prawidłowego wykonywania usług. Dane będą przetwarzane w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, leczenia przez osoby trudniące się zawodowo leczeniem lub świadczeniem innych usług medycznych, zarządzania udzielaniem usług medycznych w INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych i prawo ich poprawiania.
allians
medica polska
nfz
świetlikowo