Rejestracja
12.06.2019

Lumenis M22 - zabiegi IPL na trądzik różowaty

TRĄDZIK RÓŻOWATY (ACNE ROSACEA)

Jest to stan chorobowy skóry o charakterze zapalnym, występuje on zwłaszcza powyżej 30 roku życia.

W obrazie klinicznym dominuje rumień (zaczerwienienie), teleangiektazje (poszerzone naczynka, pajączki), do których w późniejszym okresie dołączają grudki, krosty i guzki oraz wzmożona produkcja łoju. Nasila się stan zapalny, a skóra stopniowo ulega pogrubieniu i pojawiają się nieregularne przerosty. W tym stadium objawy te utrzymują się stale i powodują dokuczliwe dolegliwości. Częściej chorują kobiety ze względu na na niekorzystny wpływ ich gospodarki hormonalnej na rozwój choroby. Niekiedy choroba przybiera postać oczną (ocular rosacea), objawiającą się przewlekłym zapaleniem spojówek, rogówek, oraz brzegów powiek, dysfunkcją gruczołów Meiboma, jęczmieniami.

Lumenis M22 to zaawansowana platforma do leczenia trądziku różowatego, oferuje możliwość skutecznego leczenia z użyciem intensywnego światła impulsowego (IPL). Silny impuls świetlny o ściśle określonych i bardzo stabilnych parametrach powoduje zamknięcie drobnych naczyń krwionośnych skóry i dzięki temu ogranicza stan zapany. IPL stosowany na skórę twarzy ma bardzo pozytywny wpływ również na objawy oczne. Rozbudowany system filtrów pozwalający na dobranie odpowiedniej długosci fali światła oraz możliwość wpływu na rodzaj , czas trwania oraz intensywność błysków zapewnia dostosowanie parametrów terapii do indywidualnej sytuacji pacjenta.

Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych jest INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do prawidłowego wykonywania usług. Dane będą przetwarzane w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, leczenia przez osoby trudniące się zawodowo leczeniem lub świadczeniem innych usług medycznych, zarządzania udzielaniem usług medycznych w INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych i prawo ich poprawiania.
allians
medica polska
nfz
świetlikowo