Rejestracja
11.06.2019

Lumenis M22 - zabiegi IPL na trądzik młodzieńczy

TRĄDZIK MŁODZIEŃCZY (ACNE VULGARIS)

Jest to stan skóry, w którym nasila się produkcja łoju, czemu może towarzyszyć rogowacenie w okolicy ujść gruczołów łojowych i mieszków włosowych. W wyniku tych zmian dochodzi do zastoju loju i powstawania tzw. zaskórników. Dołączająca często infekcja bakteryjna powoduje w obrębie tych zmian proces zapalny i ropny. Trądzik zazwyczaj ustępuje z wiekiem ale nieodpowiednie postępowanie może pozostawić blizny na skorze.

Trądzik młodzieńczy występuje najczęściej u nastolatków będących w okresie dojrzewania, a na jego powstawanie mają wpływ zmiany hormonalne. Zmiany trądzikowe w widocznych miejscach np. na twarzy cy dekolcie, ze względów estetycznych mogą być powodem skrępowania i niskiej samooceny u nastolatków.

Lumenis M22 oferuje możliwośc skutecznego leczenia trądziku młodzieńczego  z użyciem intensywnego światła impulsowego (IPL). Zastosowanie specjalnego fioltra powoduje, że silny impuls świetlny ma ściśle określone i bardzo stabilne parametry. Emisja światła powoduje ograniczenie aktywności gruczołów łojowych i poprawia kondycje skóry. Równoczesny impuls światła działa silnie bakteriobójczo i zmniejsza zmiany zmiany skórne spowodowane infekcją bakteryjną. Rozbudowany system aparatu Lumenis M22 pozwala na dobranie odpowiedniego rodzaju, czasu trwania oraz intensywności błysków światła oraz zapewnia dostosowanie terapii do indywidualnej sytuacji pacjenta (w zależności od typu skóry i charakterystyki zmian skórnych).

Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych jest INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do prawidłowego wykonywania usług. Dane będą przetwarzane w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, leczenia przez osoby trudniące się zawodowo leczeniem lub świadczeniem innych usług medycznych, zarządzania udzielaniem usług medycznych w INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych i prawo ich poprawiania.
allians
medica polska
nfz
świetlikowo