Rejestracja
19.03.2019

ŚWIATŁO W LECZENIU NUŻYCY

Światło w leczeniu nużycy (infekcji nużeńcowej)

LUMENIS M22 jest zaawansowanym urządzeniem generującym silny impuls światła (Intense Pulse Light, IPL), które może być wykorzystane w leczeniu nużycy. Błysk światła jest pochłaniany przez skórę gdzie oddaje swoją wysoką energię. Działa ona bezpośrednio jako światło oraz powoduje wzrost temperatury w głębokich warstwach skóry. Obydwa te efekty są zabójcze dla nużeńców i powodują ich eliminację. Dodatkowo IPL zwalcza infekcje bakteryjne oraz znacznie ogranicza stan zapalny skóry co zwiększa efekt leczenia.

Zabieg IPL pozwala zrezygnować z długotrwałego i uciążliwego leczenia farmakologicznego, które nie zawsze jest skuteczne ze względu na dużą odporność nużeńców na stosowane leki. Efekt leczniczy IPL połączony z radykalnym działaniem higienicznym (wypranie w wysokiej temperaturze ręczników, pościeli oraz wymiana akcesoriów kosmetycznych używanych do rzęs, brwi i makijażu twarzy) zmniejsza ryzyko ponownego zarażenia się nużeńcami co może mieć miejsce w czasie długotrwałego leczenia farmakologicznego.

 

  • Jednorazowy, radykalny efekt (eliminacja nużeńców)
  • Alternatywa dla długotrwałej i uciążliwej farmakoterapii
  • Działanie przeciwbakteryjne
  • Ograniczenie stanu zapalnego skóry twarzy i powiek
  • Eliminacja podrażnień wywoływanych przez stosowanie leków lub olejków
  • Zmniejszenie ryzyka nawrotu / ponownej infekcji

 

Dodatkowymi efektami leczenia za pomocą IPL są zmiany w strukturze skóry, które skutkują poprawą jej napięcia i elastyczności. W gabinetach medycyny estetycznej ten efekt jest określany jako fotoodmładzanie skóry.

IPL wywiera też dobroczynny efekt na skórę z trądzikiem różowatym (Acne rosacea), zmniejszając zaczerwienienie i zamykając drobne naczynka. Wyrównuje koloryt skóry zmniejszając przebarwienia i zmiany pigmentacyjne. W zależności od typu skóry i owłosienia zabiegi IPL dają też efekt depilacji (choć nie tak silny jak zabiegi z użyciem laserów przeznaczonych specjalnie do tego celu). Po zastosowaniu dodatkowych filtrów aparat może być użyty do leczenia trądziku pospolitego (Acne vulgaris) lub do zamykania większych naczynek i teleangiektazji.

 

 

NZOZ  OPTIMED dysponuje aparatem IPL (LUMENIS M22) przeznaczonym do stosowania w okulistyce. M22 poprzez zastosowanie precyzyjnych filtrów dostarcza impulsy światła o określonej długości fali. Impuls ma też odpowiednią moc i dostarcza określoną ilość energii przez zaprogramowany czas trwania. Głowica aparatu jest intensywnie chłodzona co pozwala na stosowanie wysokich mocy światła bez ryzyka przegrzania lub oparzenia skóry.

Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych jest INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do prawidłowego wykonywania usług. Dane będą przetwarzane w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, leczenia przez osoby trudniące się zawodowo leczeniem lub świadczeniem innych usług medycznych, zarządzania udzielaniem usług medycznych w INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych i prawo ich poprawiania.
allians
medica polska
nfz
świetlikowo